Az ökológiai felelősségvállalás térségenként változik

2010. november 16., címkék: társadalmi igazságosság, vallásközi konferencia, európai egyházak konferenciája (cec), gazdasági igazságosság, szegénység

A „Szegénység, jólét és ökológia” című konferencia fő tartalmi szervezője az Európai Egyházak Konferenciájának héttagú munkacsoportja. A szervezők a magyarországi helyszínnel azt szerették volna kiemelni, hogy Európa egyáltalán nem homogén földrész.

Erősíteni kell az egyházak prófétai szerepét

2010. november 12., címkék: bóna zoltán, szegénység, környezetvédelem, Ökumené, gazdasági igazságosság, vallásközi konferencia, ökumené, társadalmi igazságosság, egyházak világtanácsa (wcc), teremtésvédelem, ökumenikus tanács (meöt), európai egyházak konferenciája (cec)

Véget ért Budapesten a Szegénység, jólét és ökológia című ötnapos nemzetközi konferencia. A konferencia záródokumentuma a konferencia globalizációval, szegénységgel, valamint a fennálló gazdasági rendszerrel kapcsolatos állásfoglalását ismerteti.

A szegénységről tanácskoznak Budapesten

2010. november 10., címkék: környezetvédelem, szegénység, gazdasági igazságosság, vallásközi konferencia, társadalmi igazságosság, egyházak világtanácsa (wcc), teremtésvédelem, európai egyházak konferenciája (cec)

November 9-én 32 európai ország 80 résztvevőjével elkezdődött az Európai Egyházak Konferenciája Egyház és Társadalom Bizottsága (CSC/CEC), az Egyházak Világtanácsa (WCC) és a magyarországi tagegyházak által szervezett találkozó, mely a Szegénység, jólét és ökológia Európában címet viseli.

Felhívni a figyelmet az egyenlőtlenségekre

2010. november 10., címkék: kodácsy tamás, gazdasági igazságosság, vallásközi konferencia, társadalmi igazságosság, gazdasági válság, európai egyházak konferenciája (cec)

Nagy jelentősége van annak, hogy a résztvevők fele harmadik világbeli országból érkezett – véli Kodácsy Tamás a Szegénység, jólét és ökológia Európában című nemzetközi konferenciáról.

„Vagyok, mert a másik van” – a jelenlét missziója kritikus helyzetekben

2010. november 06., címkék: misszió, ódor balázs, társadalmi igazságosság, nyelvtörvény, Határon túl, Nagyvilág, globális egyházi szolgálatok

Megtartotta éves ülését a Globális Egyházi Szolgálatok elnevezésű szervezet, melynek feladata, hogy a Krisztus Egyesült Egyháza és a Krisztus tanítványai Egyház közös külmissziós szolgálatát koordinálja.

Az ökumené református úttörőjére emlékeztek Grand Rapidsben

2010. június 24., címkék: dél-afrika, Grand Rapids, társadalmi igazságosság, grand rapids, setri nyomi, református világközösség (rev)

A dél-afrikai református lelkész, Dr. Nico Smith halálhíre a Református Egyházak Világközösségének ülése elején futott be Grand Rapidsbe. A résztvevők néma főhajtással emlékeztek rá. Ki volt Smith lelkész?

Ahol a közösség a tét

2010. június 17., címkék: ódor balázs, közösség, gazdasági igazságosság, Grand Rapids, társadalmi igazságosság, grand rapids, református világközösség (rev)

Az új református világszervezet nagygyűlésén a közösség és az igazságosság áll a középpontban.

Vita a globalizációról a német reformátusok között

2010. június 16., címkék: környezetvédelem, Nagyvilág, gazdasági igazságosság, németországi evangéliumi-református egyház, társadalmi igazságosság, globalizáció

Június 14-én Emdenben a Németországi Evangéliumi-Református Egyház Össz-Zsinatának rendkívüli ülése foglalkozott a globalizáció kérdéskörével, és alapos vita után zárónyilatkozatot és tanulmányi dokumentumot fogadtak el.